top of page

Fİ YILDIZLARA YOLCULUK HAKKINDA DAHA FAZLASI

Akşam olduğunda kapısını kapatan bir aile kadar otizmi hiç kimse yakından tanıyamaz. 

Bizzat yürüdüğümüz bu yolda, otizmli kişilerin hayatlarını idame ettirecek bir meslek sahibi olmalarının, akademik kariyer yapmalarının, evlenip yuva kurmalarının mümkün olduğunu gördüğümüzde gözlerimize inanamadık. Bazı gelişmiş ülkelerde böyle güzel şeyler yaşanırken tüm bunlardan habersiz olan otizmle ilgili yerleşik yaklaşımları tamamen reddettik. Her şey daha kolay olabilecekken, bize ne korkular ne karamsarlıklar aşılanmış. Bozuk bir eşyayı tamir ettirmeye çalışan biri gibi oradan oraya savrulup durmuşuz.  Ne kendimiz yaşamışız ne de ona mutlu zamanlar yaşatabilmişiz.

İşte başka aileler bunları yaşamasın, mutlu olsunlar, bize bir şey olursa o ne olur sorusunu kendilerine sormak yerine kolları sıvasınlar diye buradayız.

Eğitimden dil gelişimi ve konuşmaya, duyusal terapiden sağlıklı beslenmeye kadar sürekli güncel bilgileri sizlere aktarıyoruz. Farklı bir bakış açısı ile bireye saygıyı esas alarak, aileye gerekli olan bilgileri sağlıyor ve bizzat yaşadığımız tecrübelerimizi paylaşarak hayatınızı kolaylaştırıyoruz. 

Platformumuz otizm konusunda 1950'li yıllardan beri çalışmakta olan ve sürekli daha iyiyi arayan; Üniversiteler, Akademiler, Otizmle yolu kesişmiş aileler ve Yetişkin Otizmli kişilerden edindiği bilgileri sizlere sunulmaktadır.

Edindiğiniz bilgileri hayatınıza aktarıp, çocuğunuzla birlikte mutlu yarınlara ulaşmanız dileği ile ..  

HAKKIMIZDA: Hakkımızda
bottom of page