top of page

CAN SIKAN İNSANIN CANINI YAKAN BİR GERÇEKAileler otizmle tanıştıklarında kendilerine söylenen, tavsiye edilen yerlere kişilerin unvanlarına bakarak da gidiyorlar.


Kurumlar, terapistler derken bazı çocuklarımız yaşları büyüdükçe agresifleşiyorlar. Bu noktada üzülerek belirtmek isteriz ki bilinçsiz ilaç kullanımı da pay sahibi.


Bazı çocuklar ilerleyen yaşlarda hatalı eğitim ve yaklaşımların yanında başka olumsuzluklarda eklendiğinde bir noktadan sonra kontrol edilemez oluyorlar.


Etrafa şiddet uygulama, çok sert tepkiler verme, kendine zarar verme gibi durumlarda ortaya çıkınca işte yürek yarası diyebileceğimiz durumlar yaşayabiliyor bazı aileler.


Otizme dair gerek sosyal medya mecralarında gerekse günlük hayatta konuşanlar bu noktaya gelmiş çocuklar için pek konuşmuyorlar.


Kurum değişerek, eğitimci terapist değişerek geçen yılar ve ardından Bakımevi.


Evet Bakımevi gibi bir gerçeklik var…


Eğer çocuğunuzu kontrol etmekte zorlanıyorsanız bizim size diyeceklerimiz var. Üzülmeyin çocuğunuz için geç kalmadınız.


Nefes alıyorsak yapabileceğimiz bir şeyler vardır ve olmalıdır değil mi ?


Çocuklarınız, çocuklarımızdır ve siz yukarıda izah etmeye çalıştığımız bir durumla karşı karşıya iseniz üzülmeyin yalnız değilsiniz. Başkaları onlardan söz etmek istemeyebilir. Umursayamayabilir. Geç kalmışsınız diyebilir. Yapacak bir şey yok diyebilir.


Biz onlardan değiliz. Eğer böyle bir durumunuz söz konusu ise Lütfen bizimle iletişime geçiniz.
35 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

İLETİŞİM

Yazı: Blog2_Post
bottom of page