top of page

MODERN ZAMAN HOKKABAZLIKLARI (2)Klor Dioksit pazarlanan adıyla MMS

Bu ürün bildiğimiz çamaşır suyunun seyreltilmiş halidir.


ABD’de bir kilise kurabilmek için iki kişinin başvurması yeterli. Yine kolay para kazanmayı amaç edinen bir adam bir kilise kurar ve yaklaşık 200 yıl kadar önce sıtma tedavisinde bir dönem kullanılan bir sıvıyı yeni bir şey bulmuş gibi takdim eder. AIDS, kanser, diyabet ve hemen hemen bütün hastalıkları bu sıvı tedavi etmektedir.


Çeşitli sağlık sorunları yaşayan insanlar kiliseye akın eder. Satışlar patlar.


Ürünün ismi Klor Dioksittir. MMS adı ile bilinir.


Kerri Rivera isimli bir kadın bu ürünü otizmi tedavi eden sıvı olarak tanıtır. Sosyal medya grupları, WhatsApp grupları derken meşhur oluverir. Kendisi sıvının vücuttaki kötü bakterileri öldürdüğünü söyler.


Halbuki çamaşır suyu iyi bakteri kötü bakteri ayrımı yapmaz zaten insan için zehirdir.


Klor dioksiti oluşturan maddeler yasadışı değildir. Ürün kağıt beyazlatmada, bazı temizlik ürünlerinde ve tekstilde kumaş ağartmada kullanılmaktadır. Bu nedenle satışı sınırlanamamaktadır.


2015’te Illinois Başsavcılığı’nın soruşturmasında, Rivera’nın eyalette seminer yapması ve ürün satması yasaklanır.


Sağlık otoriteleri, klor dioksitin, sindirim sistemindeki dokulara ve kırmızı kan hücrelerine zarar vererek otizmli çocukların vücudunda onarılamaz hasarlara yol açabileceği hususunda uyarılar yayınlarlar.


Bir yandan satışlar ve kullanım sürmektedir. ABD’de klor dioksit ile ilgili 16 bin 521 vaka görülür. Bu vakaların yaklaşık 2 bin 500’ü 12 yaşın altındaki çocuklardır. Sekiz çocuk hayatını kaybeder. Çocukların yarısının sağlığı ciddi şekilde zarar görmüştür.


Ardından Facebook ve Youtube kendisinin içeriklerini, hesaplarını ve gruplarını sildiklerini açıklar. Sonrasında da adı geçen şahıs Meksika’ya kaçar.


Yazdığı kitap Türkçeye çevrilir. Resmi yukarıdadır. Reklamı da şu şekilde yapılır;


“Otizm dünyasında yer yine yerinden oynuyor. Bu, Kerri Rivera’nın başarısı. Elinizde tuttuğunuz bu kapsamlı kitabında, biyomedikal yaklaşımın özünü oluşturan ve çocukların %90’ında, %90 oranında etki sağlamış tekniklerin yoğunlaştırılmış ve basitleştirilmiş halini sunuyor sizlere. Kerri’nin vücutta süregiden kronik enfeksiyon ve enfestasyon (parazit istilası) yükünü azaltma odaklı bütüncül ve herkesin bütçesine uygun yaklaşımı, çoğu otistik çocuk ve gencin en temel sorununa çözüm buluyor. Kerri’nin yöntemini, bugüne değin çok sayıda çocuğu; güvenli yoldan, fazla bir maliyeti de olmadan ve sağlam şekilde iyileşmeye götürmüş en önemli araç yapan da bu özelliklerdir." Bu kitaba istinaden ünvanlı kişiler bazı TV kanallarında, Bazı sosyal medya platformlarında ürünün reklamını yaparlar.


Tabi sonra susarlar ve ortadan kaybolurlar.


Olan yine çocuklara olur.


Adı geçen kişi günümüzde hala benzer işlere devam ediyor. En son otizmli çocuklara deniz suyu içmelerini ve yeni bir diyet tavsiye ediyordu. ABD, Avustralya ve bir çok ülkede hakkında açılmış yığınla dava bulunuyor.


Ürünü ortaya atan kilise mi ? 2019 yılında ABD eski başkanı Trump hatırlarsanız virüse karşı hastalara neden dezenfektan enjekte etmiyoruz? Neden Dezenfektan içmiyoruz demişti. Sağlık otoriteleri ayağa kalkmış, ardından yargı mekanizması çalışmıştı. Kilisenin halihazırda başındaki aile yargı karşısına çıktı, ömür boyu hapis cezası almaları bekleniyordu.


Değerli anneler babalar; Lütfen bu tip ürünlere karşı dikkatli olalım. Gerek sosyal medya da gerekse başka mecralarda satılan her şeyi almayalım ve kullanmayalım.


Dünyanın çoğu ülkesinde bu işler böyle maalesef. Klor Dioksit denilince aklınıza bunlar gelmeli. Ara ara sosyal medya üzerinden bize de sorulduğundan, adı geçen şahıs hala aktif olarak bu işlere devam ettiğinden bu yazı hazırlanmıştır.


Çocuklarımızı koruyalım.31 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

İLETİŞİM

Yazı: Blog2_Post
bottom of page